A tanfolyam megkezdésének feltétele a 18. életév betöltése
Képzés időtartama: 6 óra. Csoportlétszámtól, illetve a választható gépcsoportok számától függően ez változhat.
Elméleti képzési modulok:
– A kisgépkezelés szakmai elméleti alapjai – vizsgafeladat: Írásbeli
– Kisgépek, gépszerkezeti ismeretek – vizsgafeladat: Írásbeli
Képzés napja végén képzőintézményünk által kibocsátott Kisgépkezelő igazolvány (tanúsítvány) állítunk ki.
Választható kisgépek:
Milyen tevékenységekről adunk át ismereteket a Kisgépkezelői képzés során?
A képzés díja:
25.000,- Ft /fő egy szabadon választott kisgéppel
Minden további gép + 5.000,- Ft.
Olyan szakembereket képzünk, akik alkalmasak a különböző kisgépcsaládokba tartozó kisgépek szakszerű, balesetmentes kezelésére, ismerik és betartják a hozzá kapcsolódó munka- és balesetvédelmi előírásokat. A kisgépkezelő tanfolyam elvégzésével a munkavállaló az adott munkaterülethez kapcsolódó gyakorlati teendőket el tudja végezni. Szükség lehet rá az önkormányzatok, közfoglalkoztatók, egyéb nonprofit szervezetek, gazdasági társaságoknak a munkavédelmi törvény alapján a veszélyes kategóriába tartozó kisgépek kezeltetésének esetében.
A képzés fontossága:
Korábban az építőgép-kezelő munkakörök képesítéshez kötéséről és az építőgép-kezelők képzéséről szóló 6/1980 (I.25.) ÉVM-KPM együttes rendelet alapján szereztek munkavállalók kisgépkezelői jogosítványt. Miután a rendelet hatályát vesztette, a rendeletet követő 40/2009 (VIII.25.) KHEM rendelet már nem szabályozta a kisgépkezelői képzést, ugyanakkor a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII törvény alapján továbbra is a munkáltató felelőssége, hogy oktatásban részesítse a munkavállalót, hogy az általa kezelt munkaeszközre vonatkozóan (pl. kisgép) rendelkezzen az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés elméleti és gyakorlati ismereteivel, megismerje a szükséges szabályokat, utasításokat és információkat.
FONTOS FELHÍVNI A FIGYELMET, hogy
Motorfűrész-kezelő esetében számos esetben (tevékenységtől és körülményektől függően) nem elégséges a kisgépkezelő tanfolyam!
Motorfűrész, láncfűrész esetén annak meghatározása előtt, hogy OKJ-s Motorfűrész-kezelő vagy kisgépkezelő (kiemelten kezelve a láncfűrész kezelésére vonatkozó szakmai kompetenciákat) tanfolyamra van szükség, figyelembe kell venni az Erdészeti Biztonsági Szabályzatot, lásd: 15/1989. (X. 8.) MÉM rendelet, illetve a mezőgazdasági és erdészeti gépkezelői jogosítvány bevezetéséről és kiadásának szabályairól szóló 83/2003. (VII.16.) FVM rendelet előírásait.
Jelentkezzen irodánkban!
Az induló tanfolyamokról érdeklődjön a következő telefonszámokon vagy emailben:
+36 20 577 0210
+36 20 225 3755